MARBAŞ Emek Elektrik teknik analizi

Emek Elektrik teknik analizi


Sizi Arayalım


e-Bülten

Bültenimize abone olarak duyurularımızı takip edin.


Ekleme Tarihi: 29.05.2017 09:11

EMKEL hissesini incelediğimiz zaman ilk dikkat çeken özelliği endekse göre aşırı derecede ucuz kalması, endeksin 100 binlere yaklaştığı şu tarihlerde EMKEL hissesi bir türlü beklenen yükselişi gösteremedi. Son günlerde ise hissede bilanço beklentisi ile yükselişler görüldü ancak bilançonun açıklanması sonrasında gap yaparak 1.4’lere kadar çekilen hisse haftayı 1.34 seviyesinden kapattı. Son günlerde bolca konuşulan hisseyi teknik acıdan baktığımız zaman fiyatların 1.28 ve RSI indikatöründe 42 seviyesi üzerinde kalınması halinde hissenin yükseliş potansiyelini koruduğunu görüyoruz ancak yükselişlerin hızlanması için yukarıda verilen grafikteki mavi yükseliş trendi çizgisinin kırılması ve RSI indikatöründe 53 seviyesinin aşılması gerekebilir. Bu seviyelerin aşılması halinde fiyatlar 1.60 seviyelerine doğru tekrar atak yapabilir. Aksi halde ise yaşanabilecek sarkmalarda 1.28 aşağıya kırılır ise fiyatlarda 1.17’lere kadar geri çekilmeler yaşanabilir.

Paylaşın

Turan Can GÜRSOY
MARBAŞ MENKUL DEĞERLER ARAŞTIRMA BİRİMİ

Turan Can GÜRSOY, MARBAŞ MENKUL DEĞERLER Araştırma Uzmanı olarak görev yapmakta günlük analizleri derleyerek günlük raporlar oluşturmaktadır.

Marbaş Menkul Değerler'de hesap açtığınızda aşağıdaki işlemleri, müşteri temsilcilerimiz ve sağlamış olduğumuz online platformlar aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstte yer alan menüler aracılığı ile daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

MarFX
arrow left
arrow right

Hesap Açılış Formu

Sözleşme dökümanlarını size ulaştırabilmemiz için posta adresinizi lütfen eksiksiz olarak yazın, adresiniz ile ilgili olarak gerekli gördüğünüz açıklamaları da yazabilirsiniz!