MARBAŞ Altın

Altın


Sizi Arayalım


e-Bülten

Bültenimize abone olarak duyurularımızı takip edin.


Ekleme Tarihi: 11.02.2016 16:00

FED’in faiz artırıma giderek belirsizlik ortamından çıkışı sağlamasına rağmen önümüzdeki dönem enflasyon beklentilerindeki artış, Fed'in faizi daha da artıracağı öngörüsünü güçlendirerek değerli metaller üzerindeki baskıyı arttıracaktır.

Bant hareketine dönen altında fiziki talep henüz istenilen seviyelere ulaşmadı. Fiziki kanaldaki en güçlü alıcı olan Küresel Merkez Bankalar'ın ve hacimli işlem gerçekleştiren ETF'lerin fiyatlarda mevcut seviyelerin bir miktar daha altında sarkma yaşanması ile maliyet gerçekleştirmesini bekliyoruz.

Yıl içi güçlü destek seviyesi olan 1040 doların altında satışların hızlanması ve 940 dolar’ın test edilmesi altın üreticilerini ile altın yatırımcılarını hızlı karar almaya zorlayacak seviyeler olarak dikkatle takip edilebilir. Yıl içi dip seviyelerden dönüşlerle birlikte fiziki taleplerin de ivme kazanması ile yeniden 1220 Dolar'ın üstü test edilebilir.

2016'da Amerika'da istihdam, enflasyon ve büyüme verilerindeki iyileşmenin yavaşlayarak devam etmesini, kullanım alanı da değerlendirildiğinde yıl genelinde gümüşün altından daha güçlü performans sergilemesini öngörüyoruz.

Paylaşın

Turan Can GÜRSOY
MARBAŞ MENKUL DEĞERLER ARAŞTIRMA BİRİMİ

Turan Can GÜRSOY, MARBAŞ MENKUL DEĞERLER Araştırma Uzmanı olarak görev yapmakta günlük analizleri derleyerek günlük raporlar oluşturmaktadır.

Marbaş Menkul Değerler'de hesap açtığınızda aşağıdaki işlemleri, müşteri temsilcilerimiz ve sağlamış olduğumuz online platformlar aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstte yer alan menüler aracılığı ile daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

MarFX
arrow left
arrow right

Hesap Açılış Formu

Sözleşme dökümanlarını size ulaştırabilmemiz için posta adresinizi lütfen eksiksiz olarak yazın, adresiniz ile ilgili olarak gerekli gördüğünüz açıklamaları da yazabilirsiniz!