MARBAŞ ALGORİTMİK TRADE NEDİR?

ALGORİTMİK TRADE NEDİR?


Sizi Arayalım


e-Bülten

Bültenimize abone olarak duyurularımızı takip edin.


Dünyada uzun zamandır uygulanan Türkiye de yeni yeni uygulanmaya başlayan algoritmik trade disiplini, geçmiş davranışların konsolide edilerek bir matematiksel formül marifeti ile oluşturulmuş programların insan faktörü olamadan piyasalara AL-SAT emirleri gönderdiği robotik sistemdir.

Algoritmik trade, insan duygu ve davranışlarından kaynaklanan hataları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Algoritma Nedir?

Algoritma bir problemin çözümünde izlenecek yol anlamına gelir. Matematikte sayılarla yapılan her türlü hesaplamanın sistematik metoduna verilen genel isim olan algoritma tüm programlama dillerinin temeli oluşturmaktadır. Kısaca belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için çizilen yola algoritma denir.

Algo Trader

AlgoTrader Algoritmik İşlem Platformu, kullanıcıların başta Türkiye’deki olmak üzere, yurt dışındaki finansal verilerden de faydalanarak, kendi yatırım stratejilerini sayısal ortama aktarabilecekleri bir platformdur.

Kullanıcılar bu platformu kullanarak, kendilerine sunulan framework içindeki birçok veri setini, sayısal ortamdaki yatırım stratejilerinde çok kısa zaman aralıklarında filtrelerden geçirerek, otomatik alım-satım emirleri üretebileceklerdir. Platform finansal veriler dışında kullanıcıların ürettiği emir durumlarını da kullanıcıya geri bildirim olarak kullanılabilmesi için iletmektedir.

AlgoTrader strateji geliştirmenin yanı sıra, geliştirilen stratejileri test etmek, performans değerlendirmesi yapmak, gerçek zamanlı ortam ve yine AlgoTrader içinde verilen simülasyon ortamı ile stratejileri gözlemek ve piyasayı takip etmek için kullanılır. Doğru stratejiyi oluşturup testlerle performansı ölçümlemek kullanıcıların sadece başlangıçta yapması gereken işlerdir. Bunların yanında stratejileri gözleyerek, önceden öngörülemeyen kritik durumlarda stratejilere müdahale etmek, stratejileri durdurmak oldukça önemlidir.AlgoTrader basit ara yüz ekranları ile kullanıcılarına bu imkanı sağlar.

Sayfa 14554 kere görüntülenmiştir.

Marbaş Menkul Değerler'de hesap açtığınızda aşağıdaki işlemleri, müşteri temsilcilerimiz ve sağlamış olduğumuz online platformlar aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstte yer alan menüler aracılığı ile daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

MarFX
sol ok
sağ ok